Ankara 3.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Genel Sekreterliğimiz ve Kalkınma Ajansı Arasında Proje Destek Sözleşmesi İmzalandı.

Genel sekreterliğimiz Tıbbı Hizmetler Başkanlığı tarafından Ankara Kalkınma Ajansına sunulmuş olan “Engellilere Özel Poliklinik ile Hizmete Engelsiz Erişim” projesi, 2015 Yılı Mali Destek Programı Sosyal Sorunların Çözümünde Yenilikçi Yöntemler programı kapsamında 11 Ağustos 2016- 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında destek almaya hak kazanmıştır. Proje destek sözleşmesi 11 Ağustos 2016 tarihinde Tıbbı Hizmetler Başkanı Mustafa Sırrı KOTANOĞLU ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif ŞAYIK arasında Kalkınma Ajansında imzalanmıştır.

Kabul edilen projede yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak amacı ile Genel Sekreterliğe bağlı Polatlı Devlet Hastanesi, Kızılcahamam Devlet Hastanesi, Nallıhan Devlet Hastanesi, Beypazarı devlet Hastanesi ve Kazan Devlet Hastanesinde proje hayata geçirilecektir. Söz konusu projemizde İlçe Kaymakamlıkların ve Belediyelerin proje kapsamında sunulacak hizmetten engelli vatandaşlarımızın faydalanması noktasında destekleri alınacaktır. 

Engellilere Özel Poliklinik ile Hizmete Engelsiz Erişim 
Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de engelli bireyler toplumun önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Ülkemizde yaklaşık 9 milyon engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Yaklaşık her 9 kişiden biri kısıtlayıcı engelliliğe sahiptir. Bu çerçevede hazırladığımız projemiz. Engelli hastalarımızın da, hastanelerimizden eşit hizmet almasını hedeflemektedir.  

Bu bağlamda, engelli vatandaşlarımızın, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama entegrasyonunun sağlanması amacıyla, Ankara 3. Bölge Genel Sekreterliğimize bağlı ilçe Devlet Hastanelerimizde yenilikçi yaklaşımlar doğrultusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. 

Engelli vatandaşların sağlık hizmetlerinden kolayca faydalanabilmeleri için yapılacak olan iyileştirme çalışmalarına büyük önem vermekteyiz.