Ankara 3.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi Diyabet Okulu İlk Mezunlarını Verdi

    Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi Diyabet Okulu 01.12.2016 tarihinde açılmış olup; 1.Dönem Eğitimini başarı ile tamamlayan sekiz öğrenciye 28.12.2016 tarihinde diplomaları verilmiştir. Diyabet Okulumuz faaliyetlerine devam etmektedir.

DİYABET OKULU

   Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi'nin Diyabetik hasta ve hasta yakınlarına sunduğu bir sağlık hizmetidir. Bu okulun amacı yaşamında zorluklar ile karşılaşan Diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte daha kolay yaşamalarını sağlamaktır. Sadece eğitim yoluyla diyabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemek mümkündür.

DİYABET HASTA OKULU’NDA NELER ÖĞRETİLMEKTEDİR?

   Diyabet hastalarının gündelik yaşamında karşılaştıkları sorunların ( yeme, içme, sosyal yaşantı, gezme, iş yaşantısı, özel yaşantı vb.) pratik çözümleri anlatılmaktadır. Ayrıca hastalığın neden olacağı komplikasyonları önlemeye yönelik gerekli bilgiler, kullandıkları ilaçlar ve insülin uygulamaları ile ilgili eğitim verilmektedir. Hastalık ile birlikte yaşamanın öğretildiği bu okulda hastalar, alacakları yanıtlar ile daha bilinçli ve kolay yaşayabileceklerdir.